Cudze chwalimy swoje poznajemy

CUDZE CHWALIMY  SWOJE POZNAJEMY

(21.06.2013r- 18.09.2013r)

Projekt współfinansowany przez Gminę Gnojnik. Zadanie to zakładało realizację następujących celów:

• Integracja społeczności Gminy Gnojnik i regionu.
  • Poznawanie walorów krajobrazowych Gminy Gnojnik i regionu.
  • Edukacja ekologiczna i historyczna.
  • Promocja lokalnych atrakcji turystycznych i walorów krajobrazowych.
  • Promocja Gminy Gnojnik oraz regionu.
  • Opracowanie koncepcji „Szlaków Dziedzictwa”.

Noc Świętojańska skupiła społeczeństwo  gminy Gnojnik, reprezentowane przez uczestników indywidualnych oraz zespoły ( Zespół Uszwianie), grupy sformalizowane ( Klub Seniora Wrzos, Stowarzyszenie Aktywni), przedszkola w Gnojniku i Uszwi, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej oraz pensjonariuszy Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego „Ewa” w Gnojniku. Wokół wydarzenia skupiło się znaczne grono sympatyków, wspierając organizacyjnie Vesnę. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty wicia wianków oraz konkurs na najładniejszy wianek świętojański.

W ramach zadania stowarzyszenie zorganizowało   5 lokalnych złazów po terenie gminy Gnojnik i Pogórza Wiśnickiego ( Gnojnik – pętla, Gnojnik- Krasna Góra, Gnojnik- Bocheniec, Krasna Góra – N. Wiśnicz, Lipnica Murowana – Czchów)